بسیاری از ما به دلایل مختلف، مجبور هستیم از کارت های اعتباری بین الملل نظیر ویزا کارت(VISA card) یا مستر کارت(MasterCard) استفاده کنیم. در حالت کلی استفاده از کارت های ارزی به سه حالت انجام می گیرد:

1- پرداخت آنلاین ارزی: ثبت نام آزمون Toefl, GRE, ...، پرداخت هزینه های دانشگاهی مثل؛ هزینه اپلیکیشن فی، هزینه خوابگاه، خرید بلیط پروازهای خارجی، رزرو هتل(Booking )، پرداخت هزینه سفارت و مهاجرت، خرید نرم افزار و لایسنس آنتی ویروس ها،خرید از فروشگاه های خارجی مثل؛ ebay, amazon, etsy,... نمونه هایی از پرداخت های آنلاینی هستند که با کارتهای اعتباری انجام می گیرند.

2- خرید فروشگاهی و استفاده از دستگاه پوز(P.O.S) در خارج از کشور

3- برداشت وجه نقد از خودپرداز(ATM) در سراسر دنیا

در اینجا قصد داریم بر اساس معیارهای مهم، مشخص کنیم که چه کارتی برای استفاده شما مناسب است.
مستر کارت هدیه یا قابل شارژ| تهران کردیت کارت
چه کارتی بخرم؟

وبسایت تهران کردیت کارت انواع مختلف کارت های ارزی را ارائه می کند ولی  برای خرید کارت اعتباری بین المللی مناسب، توصیه می شود که کارت مورد نظر را بر اساس نیاز پرداختیتان انتخاب کنید. مهمترین شاخص ها برای تهیه کارت، شامل موارد زیر است: قابلیت انجام انواع پرداخت، نوع استفاده، زمان تحویل، پایه ارزی، تاریخ انقضای کارت، سقف موجودی کارت، قابلیت شارژ مجدد، و نهایتاً قیمت کارت است. بر اساس این شاخص ها، پیشنهاد ما اینست:

1- کارت هدیه مجازی: استفاده صرفا جهت پرداخت آنلاین ارزی

اگر هدف شما انجام یک پرداخت آنلاین ارزی است و تنها به اطلاعات کارت نیاز دارید تا بتوانید به صورت اینترنتی هزینه ای را پرداخت کنید، پیشنهاد ما اینست که یک مستر کارت یا ویزا کارت مجازی خریداری نمایید. چرا که این نوع کارت ها امکان انجام انواع پرداخت های آنلاین را دارد و به لحاظ اینکه صدور کارت به صورت مجازی(Virtual) است، هزینه صدور آن نیز پایین تر است. مستر کارت یا ویزا کارت مجازی یکبار شارژ است و باتوجه به اینکه اعتبار زمانی آن یک ماهه است، مناسب پرداختهایی است که می دانید به صورت مشخص مثلا در یک روز یا هفته آتی می خواهید آن هزینه را پرداخت نمایید.

2- کارت هدیه فیزیکی: استفاده جهت پرداخت آنلاین و دستگاه پوز فروشگاهی

اگر شما می خواهید در سفرهای خارجی تان پول نقد زیادی همراه خود نبرید و بتوانید در خارج از کشور از تمامی فروشگاه های خارجی از کارت بانکی استفاده کنید، می توانید از کارت های هدیه فیزیکی استفاده کنید، دو قابلیت عمده این کارت امکان انجام خرید آنلاین و استفاده فروشگاهی است. به عنوان مثال شما می توانید با خرید یک مسترکارت هدیه هزار دلاری، رزرو هتل 500 دلاری خودتان را انجام دهید و  فیزیک کارت را در سفر خارجی به همراه داشته باشید تا بتوانید از فروشگاه های آن کشور استفاده کنید. کارت های هدیه یکبار شارژ بوده و قیمت صدور آن نسبتا پایین است و عمدتا اعتبار یکساله دارند.
توجه: هم اکنون کارت هدیه فیزیکی موجود نمی باشد.


3- کارت قابل شارژ: انجام پرداخت آنلاین، دستگاه پوز و برداشت وجه از خودپرداز

حال در نظر بیاورید شرایطی را که شما به یکی از دلایل زیر نتوانید از کارت هدیه مجازی یا کارت هدیه فیزیکی استفاده کنید: تعداد دفعات بیشتری برای خرید آنلاین دارید، مقدار دلاری آن بیش از سقف کارت های دلار است، می خواهید در مسافرتهای پرتکرار خارجی تان از آن استفاده کنید، بعد از اتمام موجودی کارت بتوانید دوباره شارژ کنید، تاریخ اعتباری کارت مدنظرتان بیشتر باشد، از دستگاه های پوز خارج از کشور می خواهید استفاده کنید و ... در این شرایط ما ویزاکارت مسافرتی بی نام، قابل شارژ مجدد، با اعتبار دوساله و سقف موجودی 2000 دلار را به شما پیشنهاد می کنیم. نام: قابل شارژ مجدد، سقف موجودی 2000 دلار، اعتبار دوساله
توجه: هم اکنون کارت هدیه فیزیکی موجود نمی باشد.


4- انجام پرداخت توسط تهران کردیت کارت

اگر شما پرداخت آنلاینی داشتید که به هر دلیلی نتوانستید و یا نخواستید که پرداختتان را خودتان انجام ‏دهید، کارشناسان پرداخت ما می توانند پرداخت را به جای شما انجام دهند. برای این کار می توانید ثبت ‏سفارش پرداخت با مستر/ ویزا داشته باشید.‏
در ادامه ویژگی های مسترکارتها به صورت یکجا و خلاصه آورده شده است.

نوع کارت

کارت هدیه مجازی کارت هدیه فیزیکی کارت مسافرتی قابل شارژ پرداخت توسط کارشناسان ما
کاربری پرداخت اینترنتی پرداخت اینترنتی POS پرداخت اینترنتی POS ATM

پرداخت اینترنتی

سقف

920دلار 1000 دلار 2000 دلار نامحدود
اعتبار یک ماه یکسال دو سال

-

امکان شارژ

یکبار شارژ یکبار شارژ

قابل شارژ

-

زمان تحویل

24 ساعته - یک هفته

سه ساعته

قیمت ارزان ارزان مناسب

ارزان


* توجه فرمایید که پایه ارزی کارتهای ارائه شده توسط تهران کردیت کارت، دلار آمریکاست، ولی امکان پرداخت با سایر ارزها را نیز دارند.

** همچنین توجه فرمایید کارتها و خدمات دیگری نیز توسط تهران کردیت کارت ارائه می گردد که می توانید در بخش معرفی محصولات و خدمات ما مشاهده کنید.