چنانچه یک برنامه نویس هستید و یک اپلیکیشن آی او اس (IOS) ساخته اید و می خواهید آن را در فروشگاه اینترنتی شرکت اپل (App Store) قرار دهید، باید ابتدا یک اکانت دولوپری اپل (Apple Developer Account) ساخته و هزینه ثبت نام در آن را بپردازید. این هزینه که به صورت سالیانه از دولوپر دریافت می شود، بدون محاسبه مالیات مبلغ 99 دلار آمریکا به ازای یک سال است که به راحتی توسط یک کارت اعتباری بین المللی ( مستر کارت یا ویزا کارت ) قابل پرداخت می باشد. میزان مالیات پرداختی نیز بسته به آدرسی که برای اپل آی دی (Apple ID) خود قرار دهید، متغیر می باشد. اکانت دولوپری اپل را در دو نوع Individual و Organization می توان ایجاد نمود. درصورتی که بخواهید نوع Organization یا همان Enterprise را انتخاب نمایید، باید یک شرکت ثبت شده در کشور آمریکا داشته باشید. در غیر اینصورت می بایست نوع Individual را برای ساخت اکانت خود انتخاب نمایید.


• نکته بسیار حائز اهمیت در ساخت اکانت دولوپری اپل آنست که باید آدرسی که در اکانت خود ثبت می نمایید با آدرس کارت بانکی که قصد پرداخت هزینه ثبت نام اکانت دولوپری خود توسط آن را دارید، دقیقا یکی باشد. در غیر اینصورت پرداخت شما از سوی شرکت اپل رد (Decline) شده و در نتیجه اکانت دولوپری شما فعال نخواهد شد.
پرداخت هزینه دولوپر اپل | تهران کردیت کارت

آموزش تصویری ایجاد اکانت دولوپر اپل و پرداخت هزینه آن با ویزا کارت و مستر کارت

در زیر به صورت تصویری نحوه ی ساخت و پرداخت یک اکانت دولوپری اپل را شرح خواهیم داد.

برای ساخت یک اکانت دولوپری اپل ابتدا به وبسایت Apple Developer به نشانی https://developer.apple.com مراجعه نموده و سپس روی گزینه Account کلیک نمایید:


آموزش ایجاد اکانت دولوپر اپل | تهران کردیت کارت

در صفحه بعد روی Create Apple ID کلیک نموده تا مراحل ساخت اپل آی دی خود را آغاز نمایید:


اپل آی دی | تهران کردیت کارت

در مرحله بعد نیز اطلاعات خواسته شده را تکمیل می نمایید. توجه داشته باشید که کشور خود را بر اساس بیلینگ آدرس (Billing Address) کارت بانکی ( مستر کارت یا ویزا کارت ) که با آن قصد پرداخت در سایت اپل را دارید، انتخاب نمایید:


دولوپر اپل | تهران کردیت کارت

همچنین باید سه سوال امینتی را از بین سوالهای موجود انتخاب نموده و به آنها پاسخ دهید. توجه داشته باشید که در آینده برای ایجاد هر گونه تغییرات در اکانت خود باید در صورت نیاز به سوالهای امنیتی انتخاب شده پاسخی دقیقا مطابق آنچه در این مرحله از ثبت نام ثبت نموده اید، بدهید. لذا در صورت امکان پاسخ سوالها را در جایی امن و دور از دسترس دیگران برای خود یادداشت نمایید.


اپل آی دی و دولوپر | تهران کردیت کارت

سپس یک کد امنیتی جهت وریفای کردن Apple ID شما به ایمیلتان ارسال می شود که باید آن را در کادر مربوطه وارد نمایید تا مراحل ساخت اپل آی دی تکمیل گردد.


ایمیل تأیید اپل آی دی | تهران کردیت کارت

پس از طی این مراحل مجددا به صفحه ورود اکانت دولوپر هدایت می شوید که باید با وارد نمودن اپل آی دی (همان ایمیل خودتان) و پسورد وارد اکانت Apple Developer خود شوید:


دولوپر اپل | تهران کردیت کارت

پس از ورود ابتدا باید موافقت خود با قوانین و مقررات شرکت اپل جهت ساخت اکانت دولوپری را اعلام نمایید:


آموزش ساخت اپل دولوپر | تهران کردیت کارت

در صفحه بعد روی Join the Apple Developer Program کلیک می کنید:


پرداخت هزینه دولوپر اپل | تهران کردیت کارت

سپس در بالای صفحه روی گزینه Enroll کلیک می نمایید:


پرداخت هزینه دولوپر اپل | تهران کردیت کارت

در مرحله بعد در مورد انواع اکانت دولوپری به شما توضیح داده می شود و روی Start Your Enrollment کلیک می نمایید:


پرداخت اکانت Apple Developer | تهران کردیت کارت

در مرحله بعد نوع اکانت (Individual) را انتخاب نموده و روی Continue کلیک می نمایید:


مستر کارت دولوپر اپل | تهران کردیت کارت

در مرحله اطلاعات آدرس خود را مطابق با بیلینگ آدرس (Billing Address) کارت بانکی ( مستر کارت یا ویزا کارت ) که قصد پرداخت با آن را دارید، پر می کنید و با پذیرش قوانین و مقررات به مرحله بعد می روید:


خرید اکانت اپل دولوپر | تهران کردیت کارت
Apple Developer | تهران کردیت کارت

سپس اطلاعات تکمیلی مجددا برای تایید به شما نمایش داده می شود:


آموزش ایجاد اکانت اپل دولوپر | تهران کردیت کارت

در صفحه بعد هزینه اشتراک یکساله اکانت دولوپری به شما نمایش داده می شود که در صورتی که کشور انتخابی شما (با توجه به بیلینگ آدرس کارت بانکی) امارات باشد، این مبلغ 379 درهم امارات خواهد بود. درصورتیکه بخواهید پس از گذشت دوره یکساله به طور اتوماتیک هزینه اشتراک مجددا از کارت بانکیتان پرداخت گردد، باید روی تیک مربوطه کلیک نمایید. سپس با کلیک روی گزینه Purchase به صفحه پرداخت منتقل خواهید شد:

رجیستر حساب اپل دولوپر | تهران کردیت کارت

در مرحله بعد نیز می توانید با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود ( مستر کارت یا ویزا کارت ) مراحل خرید اکانت دولوپری اپل خود را تکمیل نمایید: پرداخت هزینه دولوپر با ویزا کارت و مستر کارت | تهران کردیت کارت
شما به راحتی می توانید با خرید یکی از کارتهای ارزی قابل ارائه تهران کردیت کارت و در صورت پذیرش توسط وبسایت های مورد نظر، اکانت Apple Developer خود را ایجاد کرده و هزینه اشتراک آن را بپردازید. همچنین در صورتی که بخواهید ما پرداختتان را انجام دهیم، تیم پرداخت ارزی تهران کردیت کارت با بهره مندی از کارشناسان مجرب خود در زمینه انواع پرداخت های آنلاین ارزی در خدمت شماست.