در سالهای گذشته وبسایت سوق یکی از محبوب ترین سایت های خرید آنلاین در خاورمیانه بوده که مرکز اصلی آن در دوبی امارات متحده عربی و در سایر کشورهای منطقه نظیر؛ اردن، مصر، عربستان و کویت شعبه ایجاد کرده است. فروشگاه آنلاین سوق تنوع و دسته بندی های بسیار متنوعی داشته و تقریبا تمامی محصولات مورد نیاز برای یک فرد را تامین می کرند. این سایت را می توان مشابه سایت آمازون و سایر سایت های به نام در خارج از ایران و وبسایت دیجی کالا در ایران دانست.

ولی هم اکنون وبسایت سوق چند سالی است که همکاری خود را با سایت آمازون شروع کرده و از زیر مجموعه های این سایت شناخته می شود. با این تفاوت که این سایت در مقایسه با بسیاری از سایت های خرید خارجی  هزینه های ارسال بسیار کمتری را از مشتری دریافت می کند به همین دلیل بسیاری از ایرانیان مقیم ایران برای خرید های خود سایت سوق Souq را انتخاب می کنند.
با توجه به ادغام صورت گرفته، الان با کلیک بر روی لینک وبسایت SOUQ.com  کاربر به وبسایت Amazon.ae انتقال داده می شود. این دامنه با عنوان آمازون امارات متحده عربی شناخته می شود.

نکته : توجه داشته باشید که سایت سوق نیز مانند سایت آمازون، علی اکسپرس، ای بی ebay و سایر سایت های مطرح ارسال به ایران ندارد و متقاضی خرید از این سایت باید یک آدرس حقیقی در امارات یا کشورهای اطراف داشته باشد تا محصول مورد نظر او به آن ارسال شود.
خرید آنلاین آمازون و سوق | تهران کردیت کارت

با تغییرات انجام شده روی وبسایت سوق امارات متحده و انتقال به وبسایت جدید آمازون امارات، محتوی خرید، ثبت سفارش، ارسال و ...  کاملا مشابه وبسایت آمازون امریکا شده است. محتوایی که در ادامه آورده شده است در شرایط فعلی موضوعیت ندارد، برای همین می توانید راهنمای خرید از وبسایت آمازون را مطالعه نمایید.

مراحل خرید از وبسایت سوق SOUQ

در صورتی که قصد خرید از سوق را دارید لازم است که ابتداوارد سایت سوق Souq شوید. در قسمت Log in روی گزینه Sign up ، کلیک نمایید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید.

خرید از سوق |تهران کردیت کارت

بعد از ورود به حساب کاربری خود، محصول مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

در سایت سوق دو راه برای یافتن محصولی که مد نظر دارید وجود دارد:

1. سرچ کردن محصول مورد نظر از نوار جستجوی سایت سوق

خرید آسان و سریع از سوق دوبی | تهران کردیت کارت

2. سرچ کردن محصول از طریق استفاده از طبقه بندی محصولات در سایت All Categories

خرید از دوبی و ارسال به ایران

بعد از کلیک بر روی گزینه ی All Categories طبقه بندی محصولات موجود در سایت به شکل زیر به شما نشان داده می شود و شما در این صفحه می توانید دسته ی مورد نظر را انتخاب کرده و محصولات را مشاهده و انتخاب کنید.

خرید دوبی و تحویل در ایران سوق | تهران کردیت کارت

بعد از انتخاب، جزییات محصول انتخاب شده به شما نمایش داده می شود، اگر این اطلاعات با موارد مورد نیاز شما مطابق بود بر روی گزینه ی Add To Cart کلیک کنید تا به مرحله بعد وارد شوید.

  سوق امارات خرید آنلاین | تهران کردیت کارت

در مرحله بعد محصول منتخب و تعداد آن نمایش داده می شود و شما برای تایید نهایی گزینه PROCEED TO CHECKOUT را انتخاب می کنید.

خرید و ارسال کالا از دوبی | تهران کردیت کارت

بعد از طی کردن این مراحل شما به مراحل مربوط به ارسال کالا خواهید رسید.

در اولین مرحله لازم است که شما آدرس و شماره تلفن خود در امارات و یا کشورهای اطراف را وارد نمایید.

بازار آنلاین امارات سوق | تهران کردیت کارت

در نظر داشته باشید شماره ای که وارد می کنید باید یک شماره حقیقی باشد چون بعد از این مرحله سایت سوق Souq برای شماره شما یک کد تاییدیه ارسال می کند و شما بعد از وارد کردن کد و Verifyکردن آن، می توانید به مرحله بعد بروید.

شماره موبایل خرید از سوق | تهران کردیت کارت

بعد از تایید شدن شماره تماس شما به مرحله ای ارجاع داده می شوید که آدرس را تایید کنید و با انتخاب گزینه Continue به مرحله بعد بروید.

خرید از دبی تحویل در ایران | تهران کردیت کارت

در این مرحله شما به پرداخت محصول خود رسیده اید.

سایت سوق دو راه برای پرداخت به شما ارائه می دهد:

1. پرداخت از طریق کارت اعتباری به صورت آنلاین (مستر کارت و یا ویزا کارت)

در صورتی که شما این نوع پرداخت را انتخاب کنید نیاز به داشتن کارت ارزی دارید که در این خصوص می توانید از کارت های موجود در سایت تهران کردیت کارت استفاده نمایید و یا در صورتی که می خواهید پرداخت شما توسط فرد دیگری انجام شود می توانید این کار را به تیم پرداخت تهران کردیت کارت سپرده و مطمئن باشید که پرداخت شما در اسرع وقت انجام خواهد شد.

خرید از سوق (Souq.com) با مسترکارت | تهران کردیت کارت

2. پرداخت در محل

خرید از سایت های امارات | تهران کردیت کارت

بعد از انتخاب شیوه ی پرداخت و وارد کردن اطلاعات لازم با کلیک بر روی گزینه ی Place Order سفارش خود را نهایی می کنید؛ سایت به شما شماره سفارشتان را اعلام کرده و ایمیل تاییدیه نیز برایتان ارسال می شود.