کارت پیش پرداخت مستر و ویزا

1- کجا می توانید از کارت های پیش پرداخت استفاده نمایید؟

برای انجام پرداخت با کارت های پیش پرداخت لازم است که حتما کارت موجودی داشته باشد و تا سقف موجودی کارت می توانید از کارت استفاده نمایید. بر حسب نوع کارت( گیفت فیزیکی، گیفت مجازی، قابل شارژ) محدودیت استفاده در خرید آنلاین، خرید فروشگاهی، دریافت وجه نقد از دستگاه خودپرداز وجود دارد.

- با کارت های مجازی می توان صرفا پرداخت آنلاین انجام داد.
- با کارت های گیفت فیزیکی، پرداخت آنلاین و خرید حضوری از دستگاه پوز خارج از کشور انجام داد.
- و با کارت های قابل شارژ فیزیکی، پرداخت آنلاین، خرید از دستگاه پوز و همچنین برداشت وجه نقد از دستگاه خودپرداز خارج از کشور انجام داد.

در حالت کلی، انجام پرداخت با کارت های پیش پرداخت به جای وجه نقد بسیار ساده و در عین حال با امنیت بالایی انجام می گیرد. برای این کار کافی است که موارد احتیاطی در انجام پرداخت را رعایت کنید، مشابه همان چیزی که در پرداخت با کارت های داخل کشور انجام می دهید.

2- با کارت های پیش پرداخت، می توان هزینه ها را بودجه بندی کرد.

یک کارت پیش پرداخت چه گیفت کارت باشد یا قابل شارژ شما می توانید آن را با موجودی مشخص برای خودتان با سایر اعضای خانواده ودوستان سفارش بدهید. شما برای یکی از افراد دوروبرتان می خواهید هدیه بدهید. دادن یک کارت گیفت با موجودی مشخص می تواند برایش ارزشمند باشد. با این کارت می تواند خرید آنلاین انجام دهد یا در سفرهای خارجی از دستگاه پوز استفاده نماید. یا برای مسافرت های خودتان یک کارت قابل شارژ تهیه کنید و به اندازه هزینه مسافرتتان شارژ کنید. چون در حالتی که موجودی نقد بیشتری در اختیار داشته باشید، بیشتر خرج می کنید. بسیاری از آدم ها در مسافرت دست و دلبازتر هزینه می کنند و بعد مسافرت ناراحت خرجشان می شوند. با این حال اگر در حین مسافرت به مبلغ بیشتر از بودجه اولیه که در نظر گرفته بودید، نیاز داشتید می توانید کارت پیش پرداختتان را دوباره شارژ کنید و بودجه مسافرتتان را با برنامه ریزی قبلی افزایش بدهید.

3- به کارمزدها توجه کنید.

کارت های پیش پرداخت هر بانک ویژگی های منحصر به فرد و کارمزدهای متفاوتی دارند. در مرحله انتخاب نوع کارت حتما به کارمزدهای کارت دقت نمایید. عناوین کارمزدهای کارت های پیش پرداخت شامل؛ کارمزد لود کردن شارژ، کارمزد تراکنش موفق، کارمزد تراکنش ناموفق، نگهداری ماهانه و سالانه می شود. هر کارتی که توسط بانک صادر می شود می تواند همه کارمزدها را داشته باشد و یا هیچ کارمزدی نداشته باشد. بنابراین حتما به کارمزد کارتی که انتخاب می کنید دقت کنید، شاید بانک یا کارت دیگری وجود داشته باشد که برای نوع نیاز شما، مناسب تر باشد.

4- موارد امنیتی کارت ها را حتما مطالعه کنید.

رعایت موارد امنیتی در استفاده از کارت های پیش پرداخت از اهمیت بالایی برخوردار است. دقت داشته باشید از دادن هر بخشی از اطلاعات کارت به سایرین، به صورت آنلاین یا حضوری خودداری کنید زیرا در برخی از سایت ها (مثل آمازون) تنها با در اختیار داشتن 16 رقم کارت و تاریخ انقضا (بدون نیار به cvv) می توان اقدام به پرداخت نمود. از کنار هم قرار دادن PIN کارت و فیزیک کارت اجتناب کنید. در هنگام پرداخت در سایت های بین المللی دقت کنید که لینک درگاه https باشد تا از کلاهبرداری و فیشینگ در امان باشید.

5- کجا نمی توان از کارت های پیش پرداخت استفاده کرد؟

از آنجایی که کارت های پیش پرداخت به حساب بانکی متصل نیستند، امکان انجام پرداخت ها در سایت ها و اپلیکیشن هایی مثل iTunes و Play store که تنها کردیت کارت متصل به حساب را می پذیرند ندارند. همچنین امکان انجام پرداخت های آفلاین، مثل رزرو هتل های pay later را ندارند. در پرداخت های آفلاین، هزینه بلافاصله پس از وارد کردن اطلاعات کارت کسر نمی شود بلکه بعدا و با وارد کردن اطلاعات در دستگاه پوز P.O.S کسر می شود که کارتهای پیش پرداخت این قابلیت را ندارند.
دقت داشته باشید کارتهای تهران کردیت کارت، امکان پرداخت در سایت های غیر اخلاقی و یا قمار و همچنین پرداخت های 3D secure را ندارند؛ البته تنها 2 الی 3 درصد از کل پرداخت های بین المللی نیاز به کد 3D secure دارند و در پرداخت های ترکیه و کشورهای جنوب شرق آسیا معمول است.
برای آشنایی با کارت های پیش پرداختی که توسط تهران کردیت کارت ارائه می شود، می توانید خصوصیات کارت های موجود در سایت تهران کردیت کارت را مطالعه نمایید. همچنین چنانچه پرداخت ارزی دارید که به هر دلیلی نمی خواهید خودتان انجام دهید، می توانید پرداختتان را به کارشناسان پرداخت ما بسپارید و با ثبت سفارش در صفحه سفارش پرداخت آنلاین ارزی سفارشتان را به تیم پرداخت تهران کردیت کارت سپرده و از انجام شدن آن به طرز دقیق و صحیح مطمئن باشید.