به منظور افزایش کیفیت خدمات رسانی به مشتریان، ویژگی جدیدی تحت عنوان Wallet یا کیف پول به پنل بانکی eMoney مشتریان افزوده شده که ویژگی های منحصر به فردی با خود به همراه داشته و قابلیت های جدیدی را در اختیار دارندگان کارتها قرار می دهد. از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• امکان شارژ کیف پول (Wallet) از 1 تا 10000 دلار
• ایجاد امکان فعال سازی کارت های Reloadable (قابل شارژ)
• امکان انتقال پول بین کارت و کیف پول (Wallet) (کارت به کیف پول و کیف پول به کارت قابل شارژ)
• امکان شارژ کیف پول به میزان مورد نیاز و صدور کارت مجازی با مضربی از 5 دلار و یا شارژ کارتهای Reloadable با مضربی از 1 سنت ( حداقل 10 دلار)
• برگشت موجودی کارتهای منقضی شده(با کسر کارمزدها) به کیف پول
• بازگشت مبلغ Refund شده پس از منقض شدن کارت به والت
• منقضی نشدن والت یا کیف پول

استفاده صحیح از ویژگی های بالا، ارزشمندی پنل را بیشتر نشان می دهد. به عنوان نمونه، مشتری می تواند Wallet خود را به میزان 5000 دلار شارژ کرده و بدون نگرانی از منقضی شدن آن، شخصا و در زمان مقتضی کارت Reloadable خود را شارژ کرده، برای خود یا دیگران کارت مجازی صادر کرده و یا برای دوستان خود که کیف پول Wallet مشابه دارند، مبلغی را واریز کند.

ایجاد اکانت روی اینترنت بانک و فعالسازی کارت 

مشتریانی که اقدام به خرید مسترکارت قابل شارژ مجدد می کنند، برای استفاده از کارت لازم است، اکانت بانکی خود را ایجاد کرده و کارت را فعال کنند. همچنِن لازم است که یک موجودی حداقلی 15 دلار/یورو( بر حسب پایه ارزی کارت) کیف پولشان را شارژ کنند. در ادامه راهنمای فعال سازی مسترکارت قابل شارژ مجدد(Reloadable) با استفاده از کیف پول(Wallet) آورده شده است:

الف) ایجاد اکانت روی اینترنت بانک ezPrepaid

1- برای فعال سازی کارت قابل شارژ در "گوشی های اندروید به Play store" و در"گوشی های آیفون به app store" مراجعه کرده و اپلیکیشن ezPrepaid را نصب کنید.

2- بعد از نصب، روی گزینه First Time logging in کلیک کنید.

3- در صفحه ای که باز می شود، ایمیل خود را وارد کرده و گزینه Proceed را انتخاب کنید.

نکته: ایمیلی که وارد می کنید حتما همان ایمیلی باشد که به ارائه دهنده کارت اعلام نموده اید. این ‏ایمیل باید فعال بوده و در دسترس باشد. زیرا در مرحله بعد، لینک تأییدیه ایمیل به این آدرس ارسال می گردد. همچنین توجه نمایید از ایمیل های شرکتی مانند info@sample.ir یا contact@sample.co و سایر موارد مشابه استفاده نکرده و ترجیحا از yahoo یا gmail برای ایجاد اکانت استفاده کنید. ایمیل های شرکتی عمدتا در دریافت کدها و دستورالعمل های مربوط به مسترکارتتان دارای مشکل هستند.

4- بعد از تکمیل صفحه قبل، کد چهار کاراکتری(Activation Code) به آدرس ایمیلتان ارسال می شود. لازم است وارد ایملتان شوید و کد را در باکس خواسته شده وارد نمایید.

‏5-‎ در صفحه بعد از شما خواسته می شود، برای اکانت‎ eMoney ‎تان‎ ‎پسوردی‎ ‎را انتخاب کنید. پسورد با امنیت بالا برای پنل بانکی خود انتخاب کنید. با قرار دادن پسوورد( ترکیبی از عدد، حرف و نشانه)، کامنت موفقیت آمیز بودن ایجاد پسورد به شما نشان داده می شود.

6- حال می توانید با کلیک کردن روی ‏گزینه‎ ‎‎"Login" ‎وارد حساب کاربری خود شوید‎.‎

ب) فعالسازی کارت قابل شارژ

1 - وارد اپلیکیشن ezPrepaid شوید. 2- اگر قبلا شارژ خریداری کرده اید، پس از لاگین کردن در بالای صفحه گزینه Wallet را مشاهده می کنید که دارای موجودی است. برای فعال سازی کارت Reloadable ، روی بخش سه خط گوشه سمت چپ کلیک می کنیم.

3- در این مرحله روی گزینه Add a new card کلیک کرده و ادامه می دهیم.

4- در این مرحله شماره توکن کارت خود را وارد کرده و گزینه Next را می زنیم. توجه داشته باشید که وارد کردن شماره توکن (سریال کارت) غلط می تواند موجب از دست رفتن هزینه تان شود لذا با دقت توکن 9 رقمی کارتها در گوشه سمت چپ پایین کارت را در محل 9digits card token وارد کنید.

5- در این مرحله لازم است، مبلغ مورد نیاز برای فعال سازی کارت تعیین شود. میزان Load amount از 10 تا 500 دلار و با مضرب 1 سنت بوده و کارمزد آن 3 دلار می باشد( بر اساس موجودی والت).

6- موجودی مورد نیاز خود را چک کرده و در صورتی که مورد تائید است، روی گزینه Proceed کلیک می کنیم.

7- کارت با شارژ انتخابی به لیست کارتها شده و نیاز به فعال سازی دارد.

8- با ورود به صفحه اصلی پنل eMoney وچر صادر شده را در pending ملاحظه می کنیم.

9- کارت جدید نیز در لیست کارتها قرار گرفته است. روی گزینه Activate کلیک کرده و ادامه می دهیم.

10- اطلاعات حساب کاربری خود را مجددا بررسی کرده و در صورت تائید، کد CVV یا همون عدد سه رقمی پشت کارت را وارد کرده و تیک گزینه های قبول قوانین و مقررات را زده و با کلیک روی گزینه Proceed ادامه می دهیم.

11- پیغام “Successful” نشان داده شده، کارت صادر شده و در صفحه اصلی پنل eMoney قایل ملاحظه است.