آزمون سلپیپ (CELPIP) یا Canadian English Language Proficiency Index Program یک آزمون زبان انگلیسی با لهجه کانادایی است که توسط اداره IRCC (اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا) برگزار شده و دو نوع آزمون CELPIP -General و CELPIP-General LS دارد که مورد اول برای اقامت دائم و مورد دوم برای سیتیزن شیپ شدن کاربرد دارد. در سالهای اخیر با توجه به حالت تجاری پیدا کردن آزمون آیلتس و عدم کسب نمره مناسب برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، تمایل به شرکت در آزمون CELPIP افزایش چشمگیری داشته است.

آزمون CELPIP در یک جلسه، توسط کامپيوتر و با در اختیار داشتن یک کامپیوتر، موس و صفحه کلید، میکروفن و هدست انجام می شود. مدت زمان آزمون CELPIP-General حدود 3 ساعت بوده و تقسیم بندی آن به صورت؛ Listening بین 47-55 دقیقه، Reading بین 55-60 دقیقه، Writing 53-60 دقیقه و Speaking بین 15-20 دقیقه می باشد. همچنین مدت زمان آزمون CELPIP-General LS حدود 1 ساعت و 10 دقیقه است که از دو بخش شنیداری بین 47-55 دقیقه و گفتاری بین 15-20 دقیقه تشکیل شده است. نتایج آزمون CELPIP پس از هشت روز کاری ارسال می شود اما این آزمون امکان انتخاب ارسال اکسپرس نتیجه برای دریافت آن در سه روز را دارد.
ثبت نام آزمون آیلتس کانادا | تهران کردیت کارت
وقتی که متقاضی در یکی از این آزمون های آیلتس، تف یا سلپیپ برای مهاجرت به کانادا شرکت می کند، نمرات وی طبق معیار CLB مقایسه و امتیاز بندی می شود. جدول مقایسه نمرات آزمون های IELTS و CELPIP با معیار CLB در ادامه آورده شده است.

مقایسه Celpip با آیلتس | تهران کردیت کارت

هزینه ثبت نام آزمون زبان CELPIP

آزمون CELPIP در ایران برگزار نمی شود اما برای شرکت در آن می توان به امارات متحده عربی سفر کرد. هزینه آزمون CELPIP جنرال در سنتر امارات متحده عربی، در حال حاضر 340 دلار کانادا است. نکته قابل توجه برای شرکت در آزمون سلپیپ، تعیین محل برگزاری آزمون CELPIP و زمان مناسب آن و همچنین خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل با بهترین قیمت است که تهران کردیت کارت می تواند در پرداخت این هزینه ها همراه شما باشد.

منابع آزمون CELPIP

منابع آزمون سلپیپ CELPIP، به راحتی آزمون های آیلتس یا تافل در دسترس نیستند، اما شرکت کنندگان می توانند از طریق از طریق سایت CELPIP اقدام به خرید کتابهای راهنمای این آزمون نمایند. همچنین تست رایگان آزمون CELPIP در paragontesting موجود است.

نحوه ثبت نام آزمون زبان کانادا CELPIP

برای ثبت نام در آزمون CELPIP لازم است مراحل زیر به ترتیب انجام شود.

1- وارد سایت آزمون سلپیپCELPIP شده و اقدام به ساخت حساب کاربری می کنیم.

ثبت نام آزمون CELPIP | تهران کردیت کارت

2- روی گزینه Register for an official CELPIP test کلیک کرده و ادامه می دهیم.

ثبت نام آزمون آیلتس کانادا | تهران کردیت کارت

3- با توجه به نیاز خود از میان آزمون های CELPIP-General و CELPIP-General LS انتخاب می کنیم. برای نمونه CELPIP-Genaral را انتخاب کرده و ادامه می دهیم.

آزمون سلپیپ جنرال | تهران کردیت کارت

4- علت شرکت در آزمون را مشخص کرده و مراحل را ادامه می دهیم.

پرداخت هزینه آزمون CELPIP | تهران کردیت کارت

5- محل آزمون و صندلی خود را انتخاب کرده (امارات و شهر دبی) و به روند خود ادامه می دهیم.

تکمیل پروفایل سلپیپ | تهران کردیت کارت

6- ملیت، نوع کارت هویتی و شماره آن، زبان اول و .... برای ارائه در روز آزمون را تعیین می کنیم.

تکمیل فرم ثبت نام آزمون CELPIP | تهران کردیت کارت

7- اطلاعات مورد نیاز در این مرحله مانند میزان و نوع فعالیت ها در طول یک هفته را وارد نموده و ادامه می دهیم.

انتخاب زمان و مکان آزمون CELPIP | تهران کردیت کارت

8- نوع اعلام نتیجه را بین اعلام نتیجه عادی در 8 روز و اعلام نتیجه اکسپرس در 3 روز انتخاب می کنیم.

منابع آزمون سلپیپ | تهران کردیت کارت

9- پس از بررسی اطلاعات وارد شده و تائید آن، روی Add To cart کلیک کرده و ادامه می دهیم. در این مرحله در صورت نیاز به کتاب آموزش CELPIP آنرا افزوده و در صورت عدم نیاز با کلیک روی PROCEED TO CHECKOUT مراحل را ادامه می دهیم.

دانلود منابع آزمون سلپیپ | تهران کردیت کارت

10- روی گزینه Check Out کلیک کرده و در این مرحله Billing Addres و سایر اطلاعات مورد نیاز را وارد می کنیم. دقت داشته باشید در صورت تهیه مستر کارت مجازی، مستر کارت هدیه یا مستر کارت مسافرتی از شرکت تهران کردیت کارت، حتما Billing Address را به صورت زیر وارد کنید.

Address: Dubai Building, sheikh zayed RD.

City: Dubai


State: AE


Zip or Postal code: 2023


Country: United Arab Emirates


تکمیل پروفایل سلپیپ | تهران کردیت کارت

11- اطلاعات شخصی و آزمون را مرور کرده و با کلیک روی گزینه PLACE ORDER ادامه می دهیم.

پرداخت آزمون CELPIP | تهران کردیت کارت

12- اطلاعات کردیت کارت را وارد نموده و پس از پرداخت هزینه، رزرو آزمون مورد نظر انجام می گیرد.

پرداخت هزینه CELPIP | تهران کردیت کارت

نحوه پرداخت هزینه آزمون زبان مهاجرت به کانادا CELPIP

بعد از تکمیل پروفایل و انتخاب زمان و مکان آزمون سلپیپ، هزینه مرتبط با آن را بایستی از طریق کارت های ارزی بین المللی پرداخت نمود. برای پرداخت هزینه آزمون CELPIP، می توانید با خرید یکی از محصولات تهران کردیت کارت، پرداخت را توسط کارت خودتان انجام بدهید. برای آشنایی با انجام پرداخت اینترنتی ارزی، مقاله راهنمای عمومی پرداخت با ویزا کارت و مسترکارت را مطالعه نمایید. اگر به هر دلیل خواستید که ما پرداخت شما را انجام دهیم، با ثبت سفارش پرداخت آنلاین ارزی، پرداخت هزینه آزمون زبان خود را به کارشناسان پرداخت تهران کردیت کارت بسپارید تا در اسرع وقت و با کمترین کارمزد پرداخت گردد.