اپلای (Apply) یا درخواست پذیرش در دانشگاههای خارج از کشور چیست و چگونه انجام می شود؟ پرداختهای دانشجویی عمدتاً پرداختهایی هستند که به فرآیند اپلای (Apply) مربوط می شوند. به مجموعه اقداماتی که جهت گرفتن پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاههای خارج از کشور (Admission) انجام می پذیرد، اپلای می گویند. به کسی که اقدام به دریافت پذیرش می کند نیز متقاضی دریافت پذیرش (Applicant) می گویند.

چه اقداماتی برای فرآیند اپلای باید انجام داد؟

ابتدایی ترین و مهمترین اقدام، مصمم بودن و داشتن انگیزه کافی برای گرفتن پذیرش تحصیلی در خارج از کشور است، زیرا فرآیندی نسبتا  طولانی، پرهزینه و پراسترس می باشد. سپس باید رشته های تحصیلی و دانشگاه های مورد علاقه ی خود را انتخاب نمایید. در این زمینه بهترین مشاوران، افرادی هستند که قبلا این فرآیند را تجربه کرده باشند. معمولا همه ی افراد یک یا چند نفر در بین دوستان و یا خویشاوندان خود را می شناسند که قبلا برای اپلای اقدام کرده باشند. سپس باید برای شرکت در آزمونهای مورد نیاز از جمله تافل (TOEFL) و آیلتس (IELTS) و یا جی آر ای (GRE) (غالبا برای دریافت پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در آمریکا) خود را آماده کنید. راهنمای پیمنت هزینه ثبت نام آزمون تافل (TOEFL) و  ثبت نام آزمون جی آر ای (GRE) در لینک های مشخص شده آورده شده است.
اپلیکیشن فی دانشگاه های خارجی | تهران کردیت کارت
هم اکنون تقریبا تمامی دانشگاه ها، امکان تکمیل فرم ثبت نام آنلاین با عنوان اپلیکیشن آنلاین (Online Application) را دارند. بنابراین لازم است جهت اپلای در دانشگاه های مورد نظرتان، در وبسایت های اینترنتی آن دانشگاه ها، فرم  مربوطه را پر نموده و تا پیش از زمان ددلاین (Deadline) دانشگاه مورد نظر آن را ارسال (submit) نمایید. ضمنا برای پرداخت هزینه اپلیکیشن (Application Fee) در درگاه های ویزا کارت و مسترکارت، حساب پی پال و درگاه فلای وایر می توانید از خدمات پرداخت تهران کردیت کارت استفاده نمایید.
پس از انجام مراحل فوق باید منتظر بمانید تا دانشگاه هایی که در آنها اقدام به دریافت پذیرش تحصیلی نموده اید، نتیجه درخواستتان را به شما اعلام کنند. در این مرحله در صورتی که از سوی یک یا چند دانشگاه موفق به دریافت پذیرش (Admission) شدید، باید ابتدا اقدام به درخواست ویزای تحصیلی (Educational visa) از سفارت آن کشور نمایید که ممکن است بسته به کشور مورد نظر شامل تعیین وقت سفارت و شرکت در مصاحبه باشد که این امور نیز به صورت آنلاین و از طریق وبسایت های مربوطه امکان پذیر می باشد. پس از دریافت ویزا نیز برای تهیه بلیط هواپیما جهت سفر به کشور مقصد می توانید خودتان به صورت آنلاین از وبسایتهای فروش اینترنتی بلیط پروازهای بین المللی مانند cheapoair ، skyscanner و ... اقدام نمایید.  جهت مطالعه راهنمای خرید بلیط پروازهای خارجی، اینجا کلیک کنید.
ثبت نام جی آر ای، تافل، آیلتس | تهران کردیت کارت
برای  پرداختهای مربوط به کلیه مراحل اخذ ویزا و خرید بلیط هواپیمای خود، به سهولت می توانید با خرید یک مستر کارت هدیه و یا سایر کارت های ارزی تهران کردیت کارت، پرداخت را خودتان انجام دهید و یا پرداخت  خود را به  تیم پرداخت  ارزی تهران کردیت کارت بسپارید. به جهت تعدد پرداختهای مورد نیاز در فرآیند اپلای، می توانید با تهیه یکی از کارتهای ارائه شده در تهران کردیت کارت با کاهش هزینه های خود و با کمترین هزینه ی ممکن، پرداختهای مورد نیازتان را شخصا انجام دهید. اما چنانچه می خواهید در طول فرآیند اپلای ذهنتان درگیر ریسکهای ناشی از پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی نباشد، می توانید انجام پرداخت های آنلاین ارزی خود را با کمترین میزان کارمزد به ما بسپارید و با خیالی آسوده روی سایر امور مربوط به فرآیند اپلای خود تمرکز نمایید.

مقالات راهنمای اپلای و پرداخت های ارزی دانشجویی