نخستین سوالی که برای داور شدن در مجلات بین المللی مطرح می شود، علت و مزایای این کار است. از جمله مزیت های داور شدن در مجلات برتر دنیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* با افزایش مطالعه و خواندن مقالات سایر نویسندگان، توانایی و احتمال ایجاد ایده های جدید در داور افزایش یافته و باعث پدیدار شدن طرح های نو خواهد شد.
* داوری مقالات موجب آشنایی افراد با زمینه های کاری جدید و نزدیک به هم می شود که یک مهارت چشمگیر محسوب می شود.
* دارا بودن مدرک داور بودن در مجلات بین المللی، پوان بسیار مثبتی برای اخذ گرین کارت محسوب می شود زیرا نشانی از اعتبار علمی فرد می باشد.
* داوری برای یک مقاله باعث آشنایی با معیارهای یک ژورنال شده و لذا داور می تواند راهنمای سایر افراد برای ارسال مقاله به آن مجله باشد.
* از آنجایی که داور نگاه نقادانه به مقالات دارد، این مساله موجب افزایش کمی و کیفی مقالات بعدی داور خواهد شد.
داوری مقالات علمی خارجی | تهران کردیت کارت
با افزایش روز افزون گروههای تحقیقای دنیا، تعداد مقاله هاي دريافتي توسط مجلات علمی چندین برابر شده است لذا، مجلات بیش از پیش به داوران دقیق و سخت کوش نیازمندند. در ادامه 10 گام اساسی برای داور شدن در مجلات برتر و بین المللی دنیا آورده شده است.

1. به طور مستقیم با سردبیران تماس بگیرید: به ویراستار مجلات مورد نظر ایمیل زده و حوزه مورد نظر خود را شرح دهید و از آنها بخواهید که تا شما را به لیست داوران مجله اضافه کنند. همچنین برخی از مجلات امکان ایجاد حساب کاربری رایگان و اعلام داوطلبی به عنوان داور شدن دارند. این کار به سردبیران اجازه می دهد که شما را شناخته و زمانی که به مهارتهای شما نیاز داشتند، با شما تماس بگیرند.

2. پیوستن به شبکه های پژوهشگران: ثبت نام در شبکه های آنلاین مرتبط با زمینه خود و دوست شدن با سایر محققان همچون Researchgate می تواند بسیار مفید باشد. حتما دقت داشته باشید برای خود ORCID ID یا شناسه محقق دریافت کنید.

3. شرکت در کنفرانس ها: به کنفرانس های مرتبط با حوزه خود بروید و به صورت داوطلبانه از سردبیران در پانل یا مخاطبان شوید. با این حال بهتر است نقش های بحث و گفتگو را برای مقالات کنفرانس ها نیز بپذیرید.
4. دریافت توصیه نامه: با اساتید یا پژوهشگران برتر صحبت کنید تا در صورتی که آنها بتوانند شما را به سردبیران در زمینه شما توصیه کنند.

5. آموزش نحوه داور شدن و بررسی نقادانه مقالات: در کارگاه های تخصصی یادگیری نحوه داوری شرکت کنید زیرا علاوه بر یادگیری نکات لازم، می توانید به شبکه ای از متخصصان و سردبیران دست پیدا کنید.

6. با نویسندگان دیگر صحبت کنید: با پژوهشگرانی که می شناسید صحبت کرده و از آنها در خواست کنید که نام شما را به عنوان داور پیشنهادی در مراحل Submit مقاله وارد کنند.

7. مقاله چاپ کنید: ارسال مقالات تحقیقاتی به مجلات، راه خوبی برای آشنایی با آنها است. هنگامی که مقاله شما پذیرفته شود، فرصتی مناسب برای درخواست از سردبیر برای بررسی داور شدن شماست.
نقد کردن درآمد ارزی | تهران کردیت کارت
7. مقاله چاپ کنید: ارسال مقالات تحقیقاتی به مجلات، راه خوبی برای آشنایی با آنها است. هنگامی که مقاله شما پذیرفته شود، فرصتی مناسب برای درخواست از سردبیر برای بررسی داور شدن شماست.

8. با ویراستاران مجلات مکاتبه کنید: با هر سردبیری که در گذشته با شما تماس داشته اید، مکاتبه کنید و به آنها اطلاع دهید که در دسترس هستید. از آنها بخواهید شما را به عنوان داور مجله پذیرش کند.

9. آگهی ها را بررسی کنید: در برخی موارد، مجلات از طریق آگهی و یا توصیه به سایر داوران، درخواست نیاز برای افراد واجد شرایط داوری می کنند، بنابراین از جستجو دست بر ندارید.

10. به وبسایت های بررسی کننده بپیوندید: به وبسایت Prereview برای بررسی مقاله پیش از Submit بپیوندید و محققان را در بهبود مقالات خود راهنمایی کنید.
اگر چه اکثر مجلات به داوران هزینه ای بابت داوری مقالات پرداخت نمی کنند، اما اخیرا برخی از مجلات اقدام به پرداخت هزینه بابت داروی نموده اند. شما می توانید پس از پذیرش داوری یک مقاله، با ایجاد حساب پی پال PayPal و ارائه آن به وبسایت مذکور، درخواست نمایید تا مبلغ دستمزد داوری مورد نظر را به آن حساب ارسال نمایند و شما با همکاری تهران کردیت کارت این مبلغ را از طریق نقد کردن درآمدهای ارزی به ریال تبدیل نمائید.