در سالهای اخیر تعداد افراد متقاضی متقاضی تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا افزایش چشمگیری داشته و از آنجایی که اکثر انها برای دریافت بورس تحصیلی رایگان تلاش می کنند، لذا داشتن رزومه قوی، احتمال دریافت پذیرش از دانشگاه های معتبر را اقزایش می دهد. یکی از روش های بهبود رزومه، چاپ مقاله در مجلات برتر ISI است که می تواند یک مزیت رقابتی برای پذیرش توسط دپارتمان دانشگاه مورد نظر باشد.

برخی از مجلات پس از پذیرش یک مقاله، هزینه ای مبنی بر هزینه چاپ مقاله (Publication Fee) دریافت می کنند که می تواند از 30 دلار تا 500 دلار (یا سایر واحدهای ارزی مثل یورو و پوند انگلیس) تغییر کند؛ از این رو اکثریت مجلات با دسترسی آزاد Open access هزینه ای بابت پردازش و قالب بندی مقالات دریافت می کنند.
پرداخت چاپ مقاله ISI | تهران کردیت کارت
هزینه هایی که از نویسندگان مقالات دریافت می گردد عبارتند از:

1. هزینه رسیدگی به مقالات یا Processing Fee یا Submission Fee : هزینه ای هست که برخی مجلات از نویسندگان دریافت می کند تا مقاله بر اساس دستورالعمل مجله قالب بندی شده تا در نهایت به فرم قابل چاپ در مجله درآید. این هزینه فارغ از پذیرش مقاله در آن مجله نمی باشد.

2. هزینه دسترسی رایگان یا Open Access: این هزینه بابت دسترسی رایگان و عمومی به مقاله از نویسندگان دریافت می گردد. قابل ذکر است این هزینه پس از پذیرش مقاله در ژورنال دریافت می شود.

3. هزینه داوری سریع: زمان معمول رسیدگی به مقالات 3 تا 6 ماه است، لذا اگر نویسنده ای برای داروی زودهنگام درخواستی داشته باشد، باید از این گزینه استفاده کند.

4. هزینه انتشار: این هزینه، پس از تایید مقالات هزینه و بابت چاپ مقاله دریافت می کنند.

نحوه انتخاب ژورنال مناسب برای چاپ مقالات بین المللی

ناشران مختلفی برای نشر مقالات محققان وجود دارند که از معتبرترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• انتشارات الزویر Elsevier

• انتشارات ساینس دایرکت sciencedirect

• انتشارات وایلی wiley

• انتشارات تیلور اند فرانسیس


سه موضوع اصلی در انتخاب مجله برای چاپ مقاله

1. ضریب تاثیر مجله (Impact Factor یا IF): برای بررسی IF یک مجله لازم است ابتدا به سایت BIOXBIO.COM مراجعه نموده، با جستجوی عنوان مجله یا Journal ISSN می توان به اطلاعات مجله دسترسی پیدا کرده و ضریب تاثیر آن را یافت.

مثال: برای نمونه به سایت BIOXBIO مراجعه نموده و مجله Hazardous Waste را جستجو نمودیم.

جستجوی ژورنال معتبر خارجی | تهران کردیت کارت

سپس مجله مورد نظر را یافته و روی آن کلیک کرده اطلاعات ژورنال مورد نظر را بررسی می کنیم.(لینکهایی که کنارشان مشخصه Ad دارند تبلیغاتی هستند).

بررسی impact factor | تهران کردیت کارت

2. بررسی و انتخاب بهترین مجله با توجه به محتوای مقاله: برای این کار روشهای متفاوتی وجود دارد، بدین منظور با قرار دادن چکیده یا Abstract، کلمات کلیدی یا Keywords و عنوان Title می توان بهترین مجله ای که بیشترین انطباق با محتوای مقاله را دارد و در نتیجه احتمال پذیرش در آن بیشتر است را انتخاب کرد. بدین منظور می توان از سایت های زیر استفاده نمود:

• سایت جستجوی ژورنال الزویر (Elsevier)

• سایت پیشنهاد ژورنال اشپرینگر (Springer)

• سایت جستجوی مجله وایلی(Wiley)

3. مدت زمان داوری مقاله ISI: یکی دیگر از موارد مهمی که باید در انتخاب مجله به آن دقت داشت، مدت زمان بررسی و داوری مقاله توسط داوران ژورنال است. برای این منظور بعد از وارد نمودن چکیده و عنوان مقاله در سایت الزویر می توان به سرعت پذیرش(Review Speed) مقاله در ژورنال مورد نظر دست پیدا کرد.


راهنمای نحوه پرداخت هزینه چاپ مقاله ISI

پس از submit مقاله در ژورنال، ممکن است در مراحل مختلفی نیاز به پرداخت هزینه باشد. در ادامه نمونه ای از ثبت نام در سایت ژورنال و پرداخت هزینه های آن آورده شده است. 1. برای نمونه مجله ی International Journal of Science and Technology برای Submit مقاله در حوزه مهندسی انتخاب گردید.

چاپ آرتیکل در ژورنال خارجی | تهران کردیت کارت

2. در سایت ثبت نام (Register) به عنوان نویسنده Author کرده و اطلاعات خود را وارد می کنیم.

اکسپت آرتیکل در ژورنال خارجی | تهران کردیت کارت

3. پس از ثبت نام در سایت بخشی تحت عنوان New Submision باز می گردد که باید برای Submit مقاله روی آن کلیک کنیم.

پرداخت هزینه سابمیت و اکسپت مقاله | تهران کردیت کارت

4. نوع فایل را تحت عنوان Article انتخاب کرده و ادامه میدهیم.

پرداخت هزینه مقاله با ویزاکارت | تهران کردیت کارت

5. مقاله مورد نظر را انتخاب کرده و Submit میکنیم. سپس اطلاعات مربوط به نویسنده ها مانند دانشگاه، مقطع تحصیلی، ایمیل و .... را وارد می کنیم. در ادامه در صورت وجود فایل های دیگر آنها را نیز آپلود می کنیم و ادامه می دهیم تا به مرحله Confirmation ارسال مقاله برویم. در این مرحله ایمیلی مبنی بر Submit مقاله در ژورنال برای تمامی نویسندگان قرستاده می شود.

پرداخت هزینه مقاله با مسترکارت | تهران کردیت کارت

6. پس از Submit مقاله، مدت زمانی طول می کشد تا نتیجه داروی مقاله اطلاع داده شود. در اکثر موارد نیاز به اصلاح مقاله وجود دارد. پس از اصلاح نهایی مقاله درخواستی مبنی بر پرداخت هزینه های چاپ مقاله اطلاع داده می شود. در این شرایط روی گزینه Pay to publish کلیک میکنیم تا هزینه را پرداخت کنیم.

هزینه چاپ مقاله در Elsevier | تهران کردیت کارت

7. در این مرحله باید هزینه چاپ پرداخت گردد تا مقاله در مجله مورد نظر چاپ گردد که در مجله مورد نظر 200 دلار آمریکا هزینه آن است.

هزینه ارسال مقاله به مجلات خارجی | تهران کردیت کارت
پرداخت هزینه چاپ مقالات ISI حتما باید آنلاین صورت گیرد. تهران کردیت کارت می تواند با روشهای زیر در پرداخت هزینه نشر مقالات ISI همراه شما باشد:

1- شما می توانید با خرید هر یک از محصولات تهران کردیت کارت، شخصا اقدام به پرداخت هزینه نشر مقالات ISI کنید. دقت داشته باشید اغلب وبسایت های آنلاین به درگاه مستر کارت و ویزا کارت متصل هستند و شما به راحتی می توانید پرداختتان را انجام دهید. برای آشنایی بیشتر می تواند راهنمای عمومی پرداخت با ویزا کارت و مستر کارت را مشاهده نمایید. در موارد خاص وبسایت برخی از ژورنال های به درگاه پی پال متصل هستند، در این حالت می توانید پس از دریافت مسترکارت از تهران کردیت، اقدام به افتتاح حساب pay pal نموده و با کارت تهیه شده هزینه نشر مقالات ISI خود را پرداخت نمائید.

نکته: پرداخت با پی پال حساسیت های بالایی دارد، پیشنهاد ما اینست که اگر به پرداخت پی پالی تسلط ندارید، پرداختتان را به مجموعه های پرداخت آنلاین ارزی مثل تهران کردیت کارت بسپارید.

2- همچنین شما می توانید با ثبت سفارش پرداخت آنلاین ارزی اقدام به پرداخت هزینه نشر مقالات ISI کنید.