برای گرفتن پذیرش تحصیلی در ایتالیا در رشته های علوم پزشکی متقاضیان باید در آزمونی به نام آی مت IMAT شرکت کنند و بعد از شرکت در این آزمون در صورت قبولی و کسب نمره ی مورد قبول می توانند برای تحصیل خود اقدام نمایند.

آزمون آی مت IMAT) The International Medical Admissions Test) آزمون ورودی به دوره های پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیاست که در ارتباط با وزارت آموزش و تحقیقات و آموزش عالی ایتالیا (MIUR) بوده و برای تدوین و تحویل آزمون بین المللی پذیرش پزشکی (IMAT) کار می کند. تست آی متIMAT یک آزمون 100 دقیقه ای به زبان انگلیسی برای متقاضیان دوره های پزشکی و جراحی و دندانپزشکی است که محل اصلی برگزاری آن ایتالیاست، اما این آزمون IMAT را نیز می توان در سراسر جهان (آمریکا ، انگلستان ، عربستان ، ایتالیا و ...) انجام داد. اطلاعات لازم در خصوص محل های برگزاری آزمون را می توانید در اینجا مشاهده نمایید. ساده ترین روش پرداخت هزینه این آزمون پرداخت آنلاین توسط یک کارت اعتباری بین المللی ( مستر کارت یا ویزا کارت ) می باشد.
ثبت نام آزمون IMAT | تهران کردیت کارت

اطلاعاتی که لازم است درباره آزمون بین المللی پذیرش پزشکی (IMAT) بدانید

آزمون آی متIMAT به منظور ورودی دوره های پزشکی ایتالیاست و پس از آزمون ورودی شما می توانید در دوره های پزشکی ایتالیا شرکت نمایید؛ لازم به ذکر است که تمامی دوره ها با زبان انگلیسی ارائه می شوند اما شما به عنوان متقاضی می توانید برای پیشرفت خود زبان ایتالیایی را نیز یاد بگیرید. لازم است بدانید که برخی دانشگاه ها برای ثبت نام حتما به نتیجه این ازمون نیاز دارند؛ این دانشگاه ها عبارتند از:

• University of Pavia
• University of Rome ‘La Sapienza
• University of Milan
• University of Naples Federico II
• Humanitas University
• University of Bari
• Second University of Naples
• University of Rome ‘Tor Vergata
• Pirogov Russian National Research Medical University (RNRMU)

سوالات آزمون IMAT

تستIMAT به صورت کتبی و در 4 بخش برگزار می شود که این چهار بخش از نظر موضوعی به دو دسته ی زیر تقسیم می شوند:
• بخش 1: منطق و دانش عمومی
• بخش 2، 3 و 4: دانش علمی شامل زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضیات

در بخش اول 22 سوال چند گزینه ای درباره مهارت های عمومی در حل مسئله، درک گفتار، تجزیه و تحلیل داده ها و استنتاج آنها وجود دارد.
در سه بخش بعدی سوال ها در 38 سوال چند گزینه ای به منظور سنجش توانایی اعمال دانش علمی از علوم مدرسه (زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی) طرح شده اند.
اطلاعات بیشتر در مورد تست آی مت IMET را می توانید به راحتی در فایل اطلاعات مطالعه فرمایید.

نحوه محاسبه نمرات آزمون IMAT و نتایج آن

نحوه محاسبه نمرات برای متقاضیان در هر بخش آزمون به شرح زیر است:

1.5 امتیاز مثبت برای هر پاسخ صحیح

0.4 امتیاز منفی برای هر پاسخ نادرست

0 امتیاز برای هر سوال پاسخ داده نشده است.

در پایان مجموع امتیاز کلی، همراه با امتیاز در هر بخش گزارش و در سایت accessoprogrammato.miur.it (وزارت تحقیق و آموزش عالی ایتالیا) منتشر خواهند شد.

تاریخ آزمون IMAT:

ثبت نام در تاریخ 2 جولای 2018 آغاز شده و در تاریخ 24 ژوئیه 2018 ساعت 15:00 به وقت ایتالیا پایان می گیرد (تقریبا هر سال به طور حدودی در همین بازه زمانی ثبت نام آزمون به صورت آنلاین انجام می شود).

رزرواسیون و ثبت نام توسط متقاضی باید بر روی وب سایت UniversItaly انجام شود. می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از وبسایت UniversItaly دیدن کنید.

زمان بر گزاری آزمون نیز در تاریخ 13 سپتامبر 2018 است ، لطفا قبل از هر گونه اقدام وب سایت MIUR را کاملا مطالعه نمایید تا اطلاعات لازم را کسب کنید.


هزینه های آزمون IMAT:

متقاضی آزمون آی مت IMAT باید هزینه ثبت نام ورودی را پرداخت نمایید. هزینه پرداخت آزمون در ارزهای مختلف به شرح زیر است :

* پوند 105.00

* یورو 120.00

* دلار 164.00

در صورتی که شما نیز از متقاضیان پرداخت هستید مراحل زیر را طی نمایید:

1. ابتدا وارد سایت universitaly شده و در این سایت حساب کاربری ایجاد نمایید.

ثبت نام آزمون آی مت ایتالیا | تهران کردیت کارت 2. سپس با اطلاعات کاربری خود وارد صفحه ی مربوط به ثبت نام آی مت IMAT شوید و اقدام به ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه آزمون پزشگی ایتالیا | تهران کردیت کارت

3. بعد از ثبت نام و ثبت اطلاعات در این سایت لازم است که شما مبلغ ثبت نام را واریز نمایید و نیاز است که کارت ارزی داشته باشید.
جهت پرداخت هزینه ثبت نام IMAT می توانید به یکی از شیوه های زیر عمل کنید:

• می توانید توسط یکی از مستر کارت های موجود در سایت تهران کردیت کارت (مستر کارت مجازی / گیفت فیزیکی / مستر کارت قابل شارژ بی نام و با نام ) استفاده کرده و بدون واسطه پرداخت خود را انجام دهید.

• در غیر این صورت نیز می توانید پرداخت خود را به تیم پرداخت تهران کردیت کارت سپرده و در بخش پرداخت آنلاین ارزی ثبت سفارش نمایید تا پرداخت شما در اسرع وقت انجام شود.
ربات تلگرام ثبت سفارش
تلگرام وبسایت تهران کردیت کارت