استونی اولین کشوری است که به هرکسی و در هر کجا ( در صورت داشتن شرایط نسبتا ساده ای) اقامت الکترونیکی  e-residency اعطا می‌کند. استونی با جمعیتی 3/1 میلیون نفری، ۲9 سال پیش از اتحاد جماهیر شوروی جدا شد و به سرعت اقتصاد خود را با فعالیت در زمینه های کسب و کارهای دیجیتال رشد داد به گونه ای که اکنون این کشور پیشرفته‌ترین جامعه الکترونیکی (e-Society) بوده و یکی از پیشرفته ترین اقتصاد های الکترونیک e-Economics در جهان را داراست. اکنون این کشور با پیشرفت های الکترونیکی خود، دارای پلیس الکترونیکی، مدرسه الکترونیکی و دولت الکترونیکی است و از سال 2014 اقامت الکترونیکی را هم به این لیست اضافه کرده است.

دریافت کنندگان این اقامت با پرداخت 100 یورو یک کارت شناسایی دیجیتال با تعدادی کد رمز دریافت کنند و عملا مقیم الکترونیکی این کشور شوند. دریافت اقامت الکترونیک استونی برای گروه های زیر مناسب است:

• کسب و کارهای فناوری محوری که گردش نقدی بزرگی ندارند.
• افرادی که به نحوی با این کشور پیوند دارند
• کارآفرینانی که اقامت الکترونیکی را یک فرصت و پلتفرم برای آینده می بینند.

پرداخت اقامت استونی | تهران کردیت کارت
دریافت کنندگان این اقامت می توانند شرکت ثبت کنند، حساب بانکی باز کنند، مدارک را از هر کجای دنیا امضا کرده و اصل بودن آن را بررسی کنند، و اصل بودن آن را بررسی نمایید. آنها همچنین می توانند مدارک شرکت خود را امن و کدگذاری شده و بدون نیاز به اسکن و پرینت، ارسال نموده و مالیات ها را به آسودگی و به صورت آنلاین شفاف سازی کنند. اداره ی 100% آنلاین شرکت، می تواند نیاز به سفر کاری به مقصد و استخدام مدیر محلی را حذف کرده و امکان دسترسی به بازارهای اروپایی را برای شرکت ها ایجاد کند.

با وجود مزایای دریافت اقامت الکترونیکی استونی، این اقامت با محدودیت هایی برای دریافت کننده همراه است که از جمله آنها می توان عدم اعطای امتیاز شهروندی استونیایی و اجازه ی اقامت به دارندگان آن اشاره کرد. بعلاوه کارت اقامت الکترونیکی استونی، فاقد عکس فرد مقیم بوده و به همین دلیل نمی تواند به عنوان کارت شناسایی مورد استفاده قرار گیرد.

مدارک لازم جهت اقامت الکترونیکی استونی

متقاضیان 18 سال به بالا که سابقه ی منفی در اداره ی پلیس نداشته باشند، می توانند برای دریافت اقامت الکترونیکی استونی درخواست بدهد. امکان درخواست برای اقامت الکترونیک استونی به صورت کاملا آنلاین بوده و پروسه ای تقریبا 1 ماهه دارد.

1. نام و اطلاعات شناسایی
2. اسکن عکس پاسپورت
3. اسکن کپی مدارک شناسایی دولتی تایید شده
4. حداقل یک پاراگراف از شرح دلایل و انگیزه ی فرد برای درخواست اقامت الکترونیک استونی
5. پرداخت هزینه ی درخواست اقامت الکترونیکی استونی معادل 100 یورو
پرداخت اقامت استونی | تهران کردیت کارت

راهنمای درخواست آنلاین اقامت الکترونیکی استونی

  1- برای تکمیل درخواست آنلاین اقامت الکترونیکی استونی وارد سایتe-Residency شده و شروع به وارد کردن اطلاعات مورد نیاز می کنیم.

پرداخت اقامت استونی | تهران کردیت کارت

2- نوع اپلیکیشن را با توجه به بررسی های خود انتخاب کرده، اطلاعات شخصی را تکمیل کرده و ادامه می دهیم.

ویزای کاری استونی | تهران کردیت کارت 3- اطلاعات تماس، آدرس و محل ارائه مدارک را تکمیل و ادامه می دهیم.

اقامت در اروپای شرقی| تهران کردیت کارت

4- مدارک هویتی و اطلاعات پاسپورت را تکمیل و تصویر عکس و پاسپورت را ارسال می کنیم.

ویزا و اقامت استونی| تهران کردیت کارت

5- سایر اطلاعات مورد نیاز مانند رزومه، اکانت فیسبوک و توئیتر، اطلاعات شرکت در کشور مبدا و ... را وارد کرده و ادامه می دهیم.

راهنمای دریافت اقامت استونی| تهران کردیت کارت

6- علت درخواست برای دریافت اقامت الکترونیکی را با ارسال مدارک تعیین می کنیم.

پرداخت اقامت استونی| تهران کردیت کارت

7- موافقت خود را با قوانین اعلام کرده و با کلیک روی Proceed to next page ادامه می دهیم.

اقامت کاری استونی| تهران کردیت کارت

8- مدارک را Review کرده و مرحله را ادامه می دهیم.

أخذ اقامت استونی| تهران کردیت کارت

9- در این مرحله لازم است 100 یورو را پرداخت کرده و ادامه دهیم.

پرداخت آنلاین اقامت استونی| تهران کردیت کارت

10- پس از پرداخت، به مرحله اول برگشته و موارد مورد نیاز را تکمیل می کنیم. در این مرحله تاریخ پیکاپ مدارک را تعیین کرده و تکمیل مدارک پایان می پذیرد.

نحوه پرداخت هزینه اقامت الکترونیکی استونی

1- برای پرداخت هزینه اقامت الکترونیکی استونی، شما می توانید یکی از محصولات تهران کردیت کارت را تهیه کرده و شخصا اقدام به پرداخت آنلاین هزینه ویزای الکترونیکی استونی نمائید. اگر آشنایی لازم با نحوه انجام پرداخت های آنلاین بین المللی ندارید، پیشنهاد می شود راهنمای عمومی پرداخت با کارت های ارزی را مطالعه نمایید. 

2- همچنین برای پرداخت هزینه اقامت الکترونیکی استونی، می توانید روی وبسایت تهران کردیت کارت ثبت سفارش درخواست پرداخت آنلاین ارزی نمایید، تا کارشناسان وبسایت، پرداخت شما را در سریعترین زمان ممکن و پایین ترین کارمزد پرداخت نمایند. 
ربات تلگرام ثبت سفارش
تلگرام وبسایت تهران کردیت کارت