استونی اولین کشوری است که به هرکسی و در هر کجا ( در صورت داشتن شرایط نسبتا ساده ای) اقامت الکترونیکی  یا اقامت مجازی  e-residency اعطا می‌کند. استونی با جمعیتی 3/1 میلیون نفری، در سال 1991 از اتحاد جماهیر شوروی جدا شد و به سرعت اقتصاد خود را با فعالیت در زمینه های کسب و کارهای دیجیتال رشد داد به گونه ای که اکنون این کشور پیشرفته‌ترین جامعه الکترونیکی (e-Society) بوده و یکی از پیشرفته ترین اقتصاد های الکترونیک e-Economics در جهان را دارا است. اکنون این کشور با پیشرفت های الکترونیکی خود، دارای پلیس الکترونیکی، مدرسه الکترونیکی و دولت الکترونیکی است و از سال 2014 اقامت الکترونیکی را هم به این لیست اضافه کرده و مناسب سرمایه گذاری، گرفتن اقامت کاری و ثبت شرکت در استونی است.

دریافت کنندگان اقامت الکترونیکی با پرداخت 100 یورو یک کارت شناسایی دیجیتال با تعدادی کد رمز دریافت کنند و عملا مقیم الکترونیکی این کشور شوند. دریافت اقامت الکترونیک استونی برای گروه های زیر مناسب است:

* کسب و کارهای فناوری محوری که گردش نقدی بزرگی ندارند. مانند فریلنسرها، برنامه نویس ها، گرافیست ها، تولید محتوا، ...
* افرادی که به نحوی با این کشور پیوند دارند.
* کارآفرینانی که اقامت الکترونیکی را یک فرصت و پلتفرم برای آینده می بینند.

پرداخت اقامت الکترونیک استونی | تهران کردیت کارت

مزایای دریافت اقامت الکترونیک استونی

  دریافت کنندگان این اقامت می توانند شرکت ثبت کنند، حساب بانکی باز کنند، مدارک را از هر کجای دنیا امضا کرده و اصل بودن آن را بررسی کنند، و اصل بودن آن را بررسی نمایید. آنها همچنین می توانند مدارک شرکت خود را امن و کدگذاری شده و بدون نیاز به اسکن و پرینت، ارسال نموده و مالیات ها را به آسودگی و به صورت آنلاین شفاف سازی کنند. اداره ی 100% آنلاین شرکت، می تواند نیاز به سفر کاری به مقصد و استخدام مدیر محلی را حذف کرده و امکان دسترسی به بازارهای اروپایی را برای شرکت ها ایجاد کند.

با وجود مزایای دریافت اقامت الکترونیکی استونی، این اقامت با محدودیت هایی برای دریافت کننده همراه است که از جمله آنها می توان عدم اعطای امتیاز شهروندی استونیایی و اجازه ی اقامت به دارندگان آن اشاره کرد. بعلاوه کارت اقامت الکترونیکی استونی، فاقد عکس فرد مقیم بوده و به همین دلیل نمی تواند به عنوان کارت شناسایی مورد استفاده قرار گیرد.


به صورت خلاصه مزایای دریافت اقامت الکترونیک استونی شامل موارد زیر است:

* شماره اقامت متقاضی در اتحادیه اروپا شناخته شده است و مورد تایید اداره مهاجرت قرار می گیرد.
* تسریع در فرآیند صدور ویزا توریستی و کاری که احتمال دارد متقاضی در آینده تقاضا کند.
* فرایند دریافت اقامت الکترونیک کاملا مجازی و آنلاین بوده و نیازی به شریک محلی جهت ثبت شرکت و مدیریت آن ندارد.
* دسترسی به بازارهای اتحادیه اروپا راحتتر انجام می گیرد، توسعه و بهبود کسب و کار با روش های جدید امکان پذیر می شود.
* مدیریت کسب و کار از هر کجای دنیا و به صورت آنلاین امکان پذیر می شود.
* اداره شرکت بدون مرز، بدون کاغذ بازی و به صورت یکپارچه انجام می گیرد.
* ارتباط برقرار کردن با شرکتهای بزرگ و معتبر راحتتر و با امنیت بالاتری برقرار می گیردد.
* امکان افتتاح حساب بانکی به نام شرکت مقدور خواهد بود.

مدارک لازم جهت اقامت الکترونیکی استونی

متقاضیان 18 سال به بالا که سابقه ی منفی در اداره ی پلیس نداشته باشند، می توانند برای دریافت اقامت الکترونیکی استونی درخواست بدهد. امکان درخواست برای اقامت الکترونیک استونی به صورت کاملا آنلاین بوده و پروسه ای تقریبا 1 ماهه دارد.

1. نام و اطلاعات شناسایی
2. اسکن عکس پاسپورت
3. اسکن کپی مدارک شناسایی دولتی تایید شده
4. حداقل یک پاراگراف از شرح دلایل و انگیزه ی فرد برای درخواست اقامت الکترونیک استونی
5. پرداخت هزینه ی درخواست اقامت الکترونیکی استونی معادل 120 یورو
پرداخت اقامت استونی | تهران کردیت کارت

نکته مهم:

 

قابل توجه است که فرد متقاضی بواسطه داشتن اقامت الکترونیک استونی، ثبت شرکت در استونی و مدیریت آن به صورت آنلاین، حق ورود به خاک استونی یا اتحادیه اروپا را ندارد. داشتن اقامت الکترونیکی می تواند تسهیلگر فرآیند دریافت ویزا کشورهای اروپایی در مراحل بعدی بشود ولی مترادف داشتن اقامت آن کشور یا مسافرت به استونی نیست. بنابراین بعد از دریافت کارت شهروندی الکترونیک استونی، در سال های بعد امکان دریافت ویزای استونی به صورت جداگانه وجود دارد.

راهنمای درخواست آنلاین اقامت الکترونیکی استونی
e-Residency of Estonia guide

  1- برای تکمیل درخواست آنلاین اقامت الکترونیک استونی، وارد صفحه درخواست e-Residency شده و شروع به وارد کردن اطلاعات مورد نیاز می کنیم.

پرداخت اقامت استونی | تهران کردیت کارت

2- نوع اپلیکیشن را با توجه به بررسی های خود انتخاب کرده، اطلاعات شخصی را تکمیل کرده و ادامه می دهیم.

ویزای کاری استونی | تهران کردیت کارت 3- اطلاعات تماس، آدرس و محل ارائه مدارک را تکمیل و ادامه می دهیم.

اقامت در اروپای شرقی| تهران کردیت کارت

4- مدارک هویتی و اطلاعات پاسپورت را تکمیل و تصویر عکس و پاسپورت را ارسال می کنیم.

ویزا و اقامت استونی| تهران کردیت کارت

5- سایر اطلاعات مورد نیاز مانند رزومه، اکانت فیسبوک و توئیتر، اطلاعات شرکت در کشور مبدا و ... را وارد کرده و ادامه می دهیم.

راهنمای دریافت اقامت استونی| تهران کردیت کارت

6- علت درخواست برای دریافت اقامت الکترونیکی را با ارسال مدارک تعیین می کنیم.

پرداخت اقامت استونی| تهران کردیت کارت

7- موافقت خود را با قوانین اعلام کرده و با کلیک روی Proceed to next page ادامه می دهیم.

اقامت کاری استونی| تهران کردیت کارت

8- مدارک را Review کرده و مرحله را ادامه می دهیم.

أخذ اقامت استونی| تهران کردیت کارت

9- در این مرحله لازم است 100 یورو را پرداخت کرده و ادامه دهیم.

پرداخت آنلاین اقامت استونی| تهران کردیت کارت

10- پس از پرداخت، به مرحله اول برگشته و موارد مورد نیاز را تکمیل می کنیم. در این مرحله تاریخ پیکاپ مدارک را تعیین کرده و تکمیل مدارک پایان می پذیرد.

هزینه اقامت الکترونیکی استونی

1- برای پرداخت هزینه اقامت الکترونیکی استونی، شما می توانید یکی از محصولات تهران کردیت کارت را تهیه کرده و شخصا اقدام به پرداخت آنلاین هزینه ویزای الکترونیکی استونی نمائید و یا می توانید روی وبسایت تهران کردیت کارت ثبت سفارش پرداخت آنلاین ارزی نمایید، تا کارشناسان وبسایت، پرداخت شما را در سریعترین زمان ممکن و پایین ترین کارمزد پرداخت نمایند. در این حالت تهران کردیت کارت صرفا مسئول انجام پرداخت شما است. 

2- همچنین این امکان وجود دارد تا کلیه مراحل از شروع تا أخذ اقامت الکترونیک توسط مجموعه همکار تهران کردیت کارت انجام گیرد. تهران کردیت کارت با همکاری یکی از موسسات تخصصی این حوزه و تکمیل پروفایل کاربر به نحو مقتضی توسط موسسه همکار، با قطعیت بالا امکان دریافت اقامت الکترونیکی را مهیا نماید و در صورت عدم موفقیت در أخذ شهروندی الکترونیک، مبلغ قرارداد را به کاربر عودت دهد. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی، مشاوره و شرایط عقد قرارداد می توانید مقاله دریافت اقامت الکترونیک استونی را مطالعه کرده و یا با پشتیبانی بخش امور بین الملل تهران کردیت کارت تماس حاصل نمایید.