کورسرا Coursera یکی از بزرگترین وبسایت های آموزش های آنلاین و مجازی است که هزاران دوره های آموزشی را در قالب آموزش آنلاین، وبینار، آموزش الکترونیکی و محتوای آنلاین ارائه می کند. پلتفرم آموزش آنلاین کورسرا با بسیاری از دانشگاه ها و اساتید مطرح دنیا همکاری دارد و دوره های مهندسی، فیزیک، داروشناسی، زیست‌شناسی، ریاضیات، علوم کامپیوتر، علوم انسانی، علوم اجتماعی و کسب وکار را برگزار می کند. به ادعای وبسایت کورسرا، تعداد کاربرانی که به صورت آنلاین دوره دیده اند 45 میلیون نفر بوده است.

دوره های آموزشی کورسرا به چند دسته تقسیم می شوند ولی در حالت کلی هر دوره بین 4 الی 12 هفته طول می کشد.

  • دسته اول دوره ها، دوره های آموزشی دانشگاهی هستند که بین 4 الی 6 هفته طول می کشد. 
  • دسته دوم، دوره های مهارتی و شغلی(specializations) هستند که به صورت تخصصی مهارت های شغلی را آموزش می دهند و به صورت متوسط 6 ماه طول می کشند. 
  • دسته سوم، دوره ها یا مقاطع تحصیلی معادل فوق لیسانس هستند که بین دو الی سه سال طول می کشد. 
  • در ضمن آموزش های جدیدی نیز با عنوان مشاورۀ شغلی (career) اضافه شده است که مخاطبین زیادی دارد. 
پرداخت آموزشهای Coursera | تهران کردیت کارت

آموزش های آنلاین کورسرا

مزیت اصلی دوره های آموزش آنلاین کورسرا در قدم اول رایگان یا ارزان بودن آن است، چرا که دوره های برگزار شده عمدتا رایگان هستند یا با پرداخت مبلغی به اندازه حداکثر 100 دلار می توانید از محتوای آموزشی یا وبینار استفاده کنید. از طرفی یادگیری مهارتهای ارزشمند با هزینه به مراتب پایین تر نسبت به محیط آموزشی یا دانشگاهی، موضوعی است که شاید برای مسئولان دانشگاهی مطلوب نباشد. بخاطر همین در برخی موارد افرادی هستند که ارزش دوره یا گواهی پایان دوره را کم اهمیت جلوه دهند. مزیت دیگر برنامه های آموزش آنلاین، انعطاف زمان برگزاری و دسترسی از هر کجای دنیا به محتوای کلاس و انجام آزمونهای آنلاین کورسرا است. در این موضوع باید توجه داشته باشید عمده کلاس ها و آزمون های پایان دوره به زبان انگلیسی است و فایل های آموزش آنلاین و آفلاین اکثرا دارای زیر نویس انگلیسی هستند ولی در برخی موارد به سایر زبان ها یا با زیرنویس فارسی نیز ارائه می شوند.
همانطور که در بالا نیز اشاره شد، استفاده از کلاسهای آنلاین عمدتا رایگان هستند و بعد از عضویت و ایجاد اکانت روی وبسایت Coursera، به مدت یک هفته می توانید از محتواهای آموزشی استفاده نمایید. در ادامه در برخی موارد، استفاده از دوره های آموزشی هزینه حداقلی به همراه دارد یا زمانی که کاربر در خواست ارائه گواهینامه حضور در دوره را دارد، بایستی هزینه مشخصی را پرداخت نماید که این هزینه به صورت آنلاین از طریق کارتهای اعتباری همانند ویزا کارت و مستر کارت و یا پرداخت پی پال می شود. برای حل مشکل پرداخت، می توانید از خدمات سفارش پرداخت تهران کردیت کارت استفاده نمایید و در سریعترین زمان با کمترین کارمزد، مبلغ مورد نظر را پرداخت نمایید. 


پرداخت سایت خارجی | تهران کردیت کارت  
پرداخت سایت coursera | تهران کردیت کارت