تایید مدارک پزشکان که با نام EPIC شناخته می شود مخفف کلمه Electronic Portfolio of International Credentials است. بخش EPIC وظیفه استعلام و تایید مدارک پزشکان را به صورت آنلاین و یا مکاتبه ای از طریق نامه های پستی بر عهده دارد و با تمامی دانشگاه های پزشکی دنیا و سازمانهایی که مجوز طبابت را صادر می کنند، در ارتباط است. دپارتمان اپیک، زیر مجموعه یک نهاد آمریکایی موسسه ECFMG است که وظیفه آن تایید مدارک پزشکان، دندانپزشکان و داروسازان بوده و مخفف کلمه Educational Commission for Foreign Medical Graduates است. این سازمان در سال 1956 میلادی با هدف ارائه خدمات به گروه پزشکان تاسیس شد و عمده خدمات آن شامل تاییدات مدارک پزشکان، انجام امتحانات لازم( آزمون USMLE) برای ورود به کار پزشکی پزشکان در آمریکا و گسترش دانش پزشکی می باشد.
با توجه به توضیحات بیان شده، در صورتی که پزشکی قصد مهاجرت به کشوری را داشته باشد، لازم است ابتدا مدارک خود را به تائید EPIC رساند. برای مثال سازمان امنیت بیماران دانمارک (Danish Patient Safety Authority) برای تایید مدرک تحصیلی پزشکی شهروندان غیر اروپایی و یا افرادی که مدرک پزشکی خود را از کشورهای غیر اروپایی دریافت کرده اند و متقاضی دریافت مجوز طباطت در دانمارک هستند، با EPIC همکاری می کند. این متقاضیان مجوز لازم است پیش از ارسال مدارک به سازمان امنیت بیماران دانمارک آنرا به تائید EPIC برسانند.
پرداخت هزینه تائید مدارک EPIC | تهران کردیت کارت

متقاضیان تایید مدرک پزشکی توسط EPIC باید مراحل زیر را انجام دهند:

1- ایجاد یک حساب EPIC
ابتدا دستور العمل ایجاد حساب را با دقت مطالعه کنید. در این مرحله لازم است نسبت به ساخت اکانت در سازمان EPIC اقدام کرد که معادل 125$ دلار هزینه در بر دارد. پس از ایجاد حساب EPIC ،ECFMG  اطلاعات ورود را به ایمیل شما ارسال می کند و پس از آن می توانید وارد حساب EPIC خود شوید.

2- تایید هویت توسط EPIC
به منظور تایید هویت توسط EPIC لازم است اطلاعات شخصی و هویتی در فرم EIF وارد شود. در این مرحله مدارکی نظیر عکس، اسکن پاسپورت و فرم های هویتی سازمان EPIC باید برای این سازمان ارسال شود.

3- آپلود مدارک مورد نیاز برای تأیید اولیه از طریق EPIC
بدین منظور لازم است به حساب EPIC وارد شده و مدارک زیر را برای تایید مدارک پزشکی توسط EPIC آپلود نمایید:
  • آخرین مدرک تحصیلی پزشکی
  • ریز نمرات مدرک تحصیلی مدرسه پزشکی (آپلود ریز نمرات تمام دروس مرتبط با پزشکی مانند عصب شناسی، جراحی مغز و اعصاب و غیره ضروری است).
  • مجوز طبابت صادر شده توسط سازمان نظام پزشکی
  4- درخواست ارسال تائیدیه مدارک به سازمان مورد نظرتان در کشور مورد تقاضا

مراحل

توضیحات

مرحله 1

ساخت اکانت در سازمان EPIC با هزینه 125 دلاری

مرحله 2

احراز هویت با مدارکی نظیر عکس، اسکن پاسپورت و فرم های هویتی سازمان EPIC

مرحله 3

آپلود دانش نامه پزشکی، ریز نمرات و مجوز طبابت برای تاییدیه اولیه سازمان EPIC

مرحله 4

ارسال درخواست به سازمان مورد تقاصا برای دریافت مجوز طبابت

 

نحوه پرداخت هزینه تائید مدارک EPIC

 پرداخت هزینه تائید مدارک EPIC از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. شما می توانید یکی از محصولات تهران کردیت کارت را انتخاب نمایید و پرداخت را خودتان انجام دهید و یا اگر تمایل داشته باشید کارشناسان تهران کردیت کارت، پرداخت را برای شما انجام دهند، برای این کار، متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند پرداخت ارزی خود را از طریق خدمات پرداخت آنلاین ارزی تهران کردیت کارت، به کارشناسان پرداخت ما بسپارند.